ES un GMO

ES APSVER ĢM SOJAS AUDZĒŠANU? Tiešām? Nopietni? Vai tur ir ko apsvērt?

Vēl tikai nesen ES publicēja ziņojumu, veicot ĢM situācijas analīzi 1996 – 2006.g., kurā bija teikts ka ģenētiski modificētie organismi nav nesuši nekādu labumu – nav palielinājušās laiksaimnieku peļņas, nav uzlabojusies produktu kvalitāte un neviens nav izglābts no bada! ĢMO pārtika nav lētāka pārdošanā, tā nesatur vairāk barības vielas utt. Turpretī ir palielinājusies indīgo herbicīdu un pesticīdu lietošana, notikusi bioloģiskās daudzveidības samazināšanās. Tā inficē! Kādēļ vispār apsvērt tās audzēšanu?

UN TOMĒR! Neskatoties uz 19 ES dalībvalstu iebildumiem pret ĢMO, trīs lielās dalībvalstis, kuru balsīm ir lielāks svars, noveda pie absurdā balsojuma rezultāta - atļaut audzēt ģenētiski modificētu kukurūzu.

Absurdie vēlēšanu rezultāti: http://www.stopthecrop.org/

Attaisnošanās ar ĢMO nekaitīgumu...

Turklāt ĢMO produktu nekaitīguma pārbaudes tiek veiktas par to ražotāja ("Monsanto") līdzekļiem, neņemot vērā, ka šīs kompānijas noziegumu sarakstā ir ķīmiskā ieroča ražošana, ko sauc par "Agent Orange", ko izmantoja Vjetnamā tropisko mežu iznīcināšanai un vairākkārt atklāta patiesība par kompānijas centieniem uzpirkt zinātniekus un iespaidod rezultātu atspoguļošanu.


Kur tas mūs novedīs?

  • ĢMO ieviešana Indijā radījusi vispārēju katastrofu lauksaimniekiem, pielnībā tos iznīcinot. Rezultāti ir šausminoši - ne vien "izdemolēta" lauksaimniecības vide, bet arī desmitiem tūkstoši Indijas zemnieki ik gadu izdara pašnāvības, sapinušies "Monsanto" tīklos.
  • Vairākos ASV štatos un Indijā krimināli sodāma ir dārzeņu audzēšana savā dārziņā.
  • Jaunzēlandē pieņemts likums, kurš aizliedz "nelicenzētus darījumus" ar pārtiku, ieskaitot pašu audzētu pārtiku.
  • Vienā no Kanādas štatiem noteikts, ka tirgot drīkst tikai iepakotus un licenzētus dārzeņus.
Šobrīd arī Latvijā un Eiropā ir veikti centieni lobēt likumdevējus.

Bet "Monsanto" kompānija - monstrs - jau paziņojuši, ka 15 gadu laikā visas sēklas uz planētas būs ģenētiski modificētas.